Jdi na obsah Jdi na menu
 


Valkýra

15. 11. 2010


Válečný / Historický / Thriller / Drama 
USA / Německo, 2008, 115 min


Režie: Bryan Singer
Hrají: Tom Cruise, Bill Nighy, Kenneth Branagh, Terence Stamp, Eddie Izzard, Thomas Kretschmann, Carice van Houten, Tom Wilkinson, David Schofield, Kevin McNally, Jamie Parker, Matthias Schweighöfer, David Bamber, Christian Berkel, Christian Oliver, Chris Larkin, Tom Hollander, Kenneth Cranham, Ian McNeice, Wotan Wilke Möhring, Bernard Hill, Julian Morris, Matthias Freihof, Tom Wlaschiha, Waldemar Kobus, Werner Daehn

ImageShack, share photos of valkýra, valkyra, christian oliver valkyrie, kenneth branagh, share pictures of valkýra, valkyra, christian oliver valkyrie, kenneth branagh, share video of valkýra, valkyra, christian oliver valkyrie, kenneth branagh, free image hosting, free video hosting, image hosting, video hosting.

Bryan Singer v tomto filmu sleduje události předcházející 20. červenci 1944, kdy byl proveden ten zřejmě nejproslulejší atentát na Adolfa Hitlera. Především se pak zaměřuje na vůdčí osobnost celého komplotu - plukovníka Clause von Stauffenberga.

http://www.playall.cz/files/images/valkyrie1.jpg Operace Valkyrie byl plán zosnovaný hlavně důstojníky Wehrmachtu, kteří už nemohli dál přihlížet tomu, jak se Německo pod tíhou spojeneckých náletů mění v jednu obrovskou ruinu. Tito spiklenci počítali se zavražděním Hitlera, pozavíráním vůdčích členů SS a NSDAP a uzavřením mírové smlouvy se Spojenci.

Plukovník Claus Schenk Graf von Stauffenberg byl v Africe, v dubnu 1943, těžce zraněn (při náletu přišel o oko, pravou ruku a dva prsty na ruce levé). V červnu 1944 se stal velícím důstojníkem vojáků spojeneckých sborů a zároveň byl povýšen na plukovníka. Toto povýšení mu umožnilo účastnit se Hitlerových zasedání, na která měli přístup pouze ti nejvyšší funkcionáři Třetí říše.

http://bigbloger.lidovky.cz/blog/3620/70849/Walkuere2.jpg

http://www.houser.cz/image.aspx?p=HPX&img=20090211152009_valkyra.jpg

http://bigbloger.lidovky.cz/blog/3620/70849/Walkuere1.jpg

 ulož to

www.uloz.to/6677362/valkyra-avi

 
 

 

KontaktArchiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 156939
Měsíc: 664
Den: 31